SimCity fenomen rozrywki

Wszyscy, którzy są wielbicielami rozmaitego typu gier komputerowych z całą pewnością przyzwoicie zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta popularna już gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, początkowo pod żadnym pozorem nie miał takiego założenia. Pierwotnie albowiem gra miała być oprogramowaniem sprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą znaną i cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżeli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to uciążliwe, wskutek tego, że gra ta wielokrotnie honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tej kultowej gry została opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra ta nigdy tak de facto nie miała jasno i dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużo zadań, rozpocząwszy od konstruowania mieszkania aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywa nadzwyczaj wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy też, jeśli dodamy, że gra ta tak właściwie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń utworzonym przez siebie postaciom (osobiście jesteśmy w stanie nadawać im nazwy, wybierać kolor skóry czy kolor włosów). Istotne jest wobec tego to, żeby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz na wypoczynek czy na jedzenie pojedynczych pokarmów. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych czynnościach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, jednak bezsprzecznie możemy wprowadzić do gry całkowicie oryginalnych Simów, ponownie przez siebie utworzonych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej kolejne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to przede wszystkim gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest ona bowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci i z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni grę nadzwyczaj atrakcyjną oraz wciągającą. Wszystkie tworzone przez graczy postacie są w związku z tym trójwymiarowymi obiektami – wypróbuj także SimCity BuildIt Cheats.

Theme niekończącej się gry komputerowej był do tej pory użytkowany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła tak gigantycznej popularności. „The Sims” jest w takim razie pierwszą częścią serii, która odniosła spektakularny sukces na pełnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *