Metoda na telemarketerów – sprawdź kto dzwonił

Wszechobecny internet, jak wszystkie zdobycze technologii z których korzystamy ma własne pozytywy jak oraz wady. Duża grupa korzysta z portali społecznościowych, pozyskuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakiś ślad. Choć dużo firm oferujących nam swoje usługi w sieci zapewnia nas o anonimowości oraz zabezpieczeniu danych, tak faktycznie nie są w stanie zrobić tego zawsze oraz w 100 procentach. Stale gdzieś nastąpi nawet „niewielki wyciek” danych, w efekcie czego zdarza się, że jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam następną usługę czy towar. Na szczęście można temu zaradzić oraz nie marnować drogocennego czasu na niepotrzebne rozmowy – wystarczy sprawdzić kto telefonował, korzystając z szczególnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, innymi słowy w jaki sposób uniknąć niewygodnych rozmów

Nękanie telefonicznymi ofertami nie musi świadczyć, że ktoś uzyskał numer nielegalnie – w kolosalnej mierze tymi nękającymi nas postaciami są pracobiorcy firm, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to agenci banków, operatorów sieci komórkowych lub również innych firm. Rozmowa z nimi rzadko należy do przyjemności oraz mało kto ma na nie chętkę bądź też czas. Jeśli wiec nie czekacie na żaden ważny telefon, możecie po prostu nie odbierać i sprawić co to za numer – kto próbował się z nami oczywiście skontaktować.

 

Kto dzwonił – z jakiej przyczyny warto korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów zezwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to złośliwe połączenie będzie oznaczone jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             dodawanie opinii

Usługa, jaką oferują portale rodzaju ktodzwonil.net jest korzystna też wobec tego, iż coraz to częściej słyszy się o przypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się informacja o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego może być tragiczne w skutkach dla portfela. W szeregu przypadków albowiem są to numery oszustów, jakich pomysłem na biznes jest zarabianie właśnie na połączeniach telefonicznych, jakie notabene zwykle są ściśle mówiąc drogie. W pewnych sytuacjach i samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w pokrewne skutki. Warto więc posiadać się na baczności i spowodować czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości – tym znacznie bardziej, że ma się szansę zrobić to prędko i sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *