Wyjazd na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy odjeżdżali przede wszystkim na Zachód, nie tylko do pracy, lecz również w celach turystycznych. Teraz coraz więcej ludzi obiera kierunek wschodni, bo Wschód wrócił nareszcie do łask. Ten kusicielski region to bardzo dobre miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są również Wycieczki dla Firm Rzeszów. Naturalnie najchętniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym rejonie oraz uwielbiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz zamiarem wypraw z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już niemalże codzienność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej domenie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, pyszną kuchnią i wybitnie, niemniej jednak to niesłychanie niskimi cenami. Wielu Polaków chętnie wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, ponieważ to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, więc na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, wypada być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy wybitnie długo, w pewnych sytuacjach nawet kilkanaście godzin. Wynika to z wielkiego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować i Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Naturalnie, że tak, a jeżeli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku można się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności oraz polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są niezmiernie analogiczne, wystarczy ich tylko porządnie używać.
Największą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu podróżników. Lwów to zabytki, kapitalna kuchni oraz dużo inspiracji dla powszedniego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki do Lwowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *