Orzeźwiająca woda dla zdrowia

uzdatnianie wody

Woda to zarzewie życia, jednakowoż przez zanieczyszczanie otoczenia i występujące w nim toksyny i ona staje się możliwym zagrożeniem dla istnienia i dobrego samopoczucia człowieka. W następstwie tego też każda woda, którą wydobywa się z różnych źródeł musi przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do spożycia.

Na czym polega uzdatnianie wody? Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że uzdatnianie to standardowy proces dopuszczenia wody do spożycia przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak poprawa jakości wody, by ta spełniała wszystkie określone prawem wzorce oraz nie kreowała zagrożenia dla organizmów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z pojedynczych etapów, które muszą nastąpić po sobie, aby woda stała się wodą pitną i nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: napowietrzanie, które natlenia wodę i usuwa rozpuszczone w niej niekorzystne gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, jakiego celem jest oddzielenie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, jaka eliminuje zagrożenia chorobotwórcze takie jak drobnoustroje, wirusy oraz grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to używane jest w głównej mierze wówczas, kiedy tak właściwie woda ma być spożytkowana w przemyśle

 

Nie każdy wie, że wybór metody uzdatniania wody w dużej mierze zależy od rodzaju ujęcia wody. Z jakiego powodu tak się dzieje? Powód jest typowy: różnorodne ujęcia wodne cechuje rozmaity poziom oraz rodzaj zanieczyszczeń, w następstwie tego także inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, inaczej z drenażowego, a jeszcze inaczej z głębinowego, innymi słowy podziemnego. Najczystsza woda pochodzi z ujęcia głębinowego, ponieważ w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie świadczy nie pożąda uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *