The Sims – zjawisko gry

Wszyscy,którzy są entuzjastamiprzeróżnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnościąporządnie wiedzą, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta słynnajuż gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotniebo gra miała być oprogramowaniemsłużącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą kultową oraz cenioną,wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżelimielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to zawikłane,dlatego, iż gra ta w wielu przypadkach dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejatrakcyjnej gry pozostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra tanigdy tak w istocie nie miała jasno oraz dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużozadań, począwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywanadzwyczaj wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy także, jeżeli dodamy, że gra ta takw zasadzie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceńutworzonym przez siebie postaciom(samodzielnie możemy nadawać im nazwy,wybierać odcień skóry lub odcień włosów). Istotnejest w następstwie tego to,żeby każdy Sim miał czas również na pracę, jak i nawypoczynek czy na jedzeniepojedynczych pokarmów.

Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychczynnościach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,jednakże bezsprzeczniemożemy wprowadzić do grycałkowicienowych Simów, kolejny raz przez siebieutworzonych.Gra „The Sims”, jak i jej kolejne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest onabo tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcioraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni grębardzoatrakcyjną i wciągającą. Wszystkiekreowane przez graczy postacie są w takim razie trójwymiarowymiprzedmiotami – sprawdź też SimCityBuildItCheats.

Motyw niekończącej się gry był do tej pory stosowany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria uprzednio nie zdobyła takgigantycznej popularności. „The Sims”jest w związku z tym pierwszączęścią serii, która odniosła spektakularnypowodzenie na całym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *